Jacks or Better

Video Poker to specyficzne połączenie tradycyjnego dobieranego pokera i slotu typu one-armed bandit, które pojawiło się już w 1970 roku. Jest wiele interesujących odmian video pokera, z których warto wspomnieć chociażby o Joker Poker, Triple Deuces czy Double Double. Największą popularnością wśród początkujących graczy cieszy się jednak odmiana Jacks or Better.

Reguły gry w video pokera są zbliżone do tradycyjnego pokera, choć bardziej uproszczone. W skrócie: Na początku dostajemy 5 kart oraz możliwość wymiany dowolnej z nich, a nawet wszystkich na nowy komplet. Celem gracza jest takie dobranie kart, aby zagwarantować sobie zwycięski układ, np. parę waletów. Wysokość wygranej zależy tabeli wypłat (paytable) – w każdym kasynie jest ona inna, mogą się one różnić również w różnych wersjach pokera wideo.

Co ciekawe Video Poker posiada opcję gry bonusowej charakterystyczną dla slotów. Daje ona graczowi możliwość pomnożenia swojej wygranej i polega na odgadnięciu koloru odwróconej karty. Funkcja gamble pojawia się zawsze po wygranej rundzie, jednak nie jest obowiązkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *